Etter syv poeng på de tre første seriekampene, startet Rosseland uken med cupkamp mot Sandved mandag.
Nok en gang ble det nedtur i Rogalandscupen. Rosseland slapp inn et straffe før kampen og fire etter kampen. Exit mot et femtedivisjonslag for fjerde gang på rad….
Innbytter Eirik Serigstad scoret kampens eneste mål, på et frispark fra 19 meter. Han ble senere utvist etter to gule kort.
Rosseland hadde ikke vært med i Rogalandscupen siden 2010, og har hatt for vane å bli slått ut av femtedivisjonsmotstand i denne cupen
I 2006 ble det bortetap mot Orre, i 2008 ble Lura for sterke, mens Klebe vant 3-2 etter ekstraomganger i 2010.
Rosseland har 7 poeng på de 3 første seriekampene. Nå venter Sandved i Rog.Cup før derby mot Voll & Varhaug. #4div1 pic.twitter.com/SulupMY98Z
— Rosseland Ballklubb (@rosselandbk) 28. april 2015